Найулюбленіших бійців беруть дарма: Едгар грає в кожному восьмому бою і стоїть 106-м зі 107
Ми порахували, кого беруть найчастіше, і звірили з тим, хто найчастіше виграє. Списки майже не перетинаються.
Є просте припущення: якщо бійця беруть часто, то він, напевно, хороший. Ми перевірили його за 794 тисячами боїв за три доби — і воно перевірки не витримало. Дванадцять із п’ятнадцяти найграбельніших бійців тримають вінрейт нижчий за середній по грі.
Ось як це виглядає в цифрах. Частка — у скількох відсотках боїв боєць узагалі з’являвся, місце — у таблиці зі 107.
| Боєць | З’являється в боях | Вінрейт | Місце |
|---|---|---|---|
| Ріко | 13,4% | 46,5% | 98 |
| Едгар | 13,4% | 41,6% | 106 |
| Мортіс | 12,0% | 51,5% | 61 |
| Гас | 11,7% | 52,3% | 48 |
| Брок | 11,7% | 48,2% | 90 |
| Кольт | 11,0% | 44,5% | 103 |
| Гріфф | 10,1% | 48,7% | 86 |
| Шейд | 9,6% | 52,9% | 38 |
| Пайпер | 8,8% | 48,7% | 88 |
| Бібі | 7,6% | 46,7% | 97 |
Медіана по всіх бійцях — 52,1%. Вище за неї в цьому списку лише двоє: Шейд і Гас, та й ті ледь-ледь.
Скільки це коштує в перемогах
Едгар виграє 41,6% боїв. Боєць із середини таблиці — 52,1%. Різниця в десять із половиною пунктів, і вона набігає на кожній сотні боїв приблизно десятьма поразками, яких могло не бути.
Ріко й Кольт відстають від середини на шість-вісім пунктів. Окремо звучить небагато, але ці двоє разом беруть участь у кожному четвертому бою.
В Едгара немає жодної хорошої карти
Зазвичай у слабкого бійця є бодай своя карта, де він працює. Ми перевірили: Едгар потрапив у десятку найкращих лише на п’яти картах із шістдесяти семи, і найкращий його результат — 53,8% на Deep End. Це його стеля, тоді як для середини таблиці така цифра звичайна.
На решті шістдесяти двох карт він не входить навіть у першу десятку.
Хто в самому низу
Едгар — передостанній. Остання — Шеллі, 35,9%, і це стартовий боєць, яким починають усі. Розрив до Едгара ще п’ять із половиною пунктів, тож дно таблиці зайняте міцно.
| Місце | Боєць | Вінрейт | З’являється в боях |
|---|---|---|---|
| 103 | Кольт | 44,5% | 11,0% |
| 104 | Френк | 44,5% | 4,0% |
| 105 | Ніта | 43,3% | 3,4% |
| 106 | Едгар | 41,6% | 13,4% |
| 107 | Шеллі | 35,9% | 4,2% |
Чому їх усе одно беруть
Ми рахуємо бої, а не причини, тож чесна відповідь — не знаємо. Але дані дають підказку: у цьому списку стартові й найдоступніші бійці. Ними грають не тому, що обрали, а тому, що вони є.
Звідси практичний висновок, і він приємний. Якщо відкрити бодай одного бійця з верхньої десятки і навчитися ним, вінрейт виросте сильніше, ніж від будь-якого тренування на Едгарі, — просто тому, що стартова позиція інша. Кого саме брати, ми розібрали в сусідньому матеріалі.
Як ми це рахуємо
Цифри зібрані за історією боїв активних гравців із рейтингів: читаємо матчі, рахуємо перемоги. За три доби у вибірку потрапило 794 270 боїв.
«З’являється в боях» — це частка боїв, де боєць був бодай у когось із десяти учасників, тому в сумі такі частки дають більше ста відсотків. Виживання в загальний вінрейт не входить: там перемога зараховується за потрапляння в четвірку, і змішувати це з боями троє на троє не можна.
Таблиця повністю — на сторінці мети, вона оновлюється разом із даними.